Typy na výlety

Město Turnov ponúka po celý rok bohatý kulturní a sportovní život. Turnov nabízí i mnoho ploch ke sportovnímu vyžití a relaxaci. V prostorách sportovního centra TJ Turnov najdete kurty na spinning, squash, solárium, saunu aj...
K akcím v Turnově patří Staročeské řemeslnické trhy a červencový cyklus akcí Kámen a šperk v Českém ráji. Na Dlaskově statku (který je nedaleko) se slaví lidové svátky jako je masopust, velikonoce či svatováclavské posvícení. Kulturní akce probíhají i na hradě Valdštejně a na zámku Hrubý Rohozec. Muzeum Českého ráje připravuje na celý rok zajímavé výstavy a akce .

Hrubý Rohozec
Zámek Hrubý Rohozec leží na okraji města Turnova, v blízkosti silnice I/10 spojující Turnov se Železným Brodem. Parkoviště pro automobily a zájezdové autobusy se nachází 50 metrů od zámku.
Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům přes dvacet zařízených místností, které v minulosti sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours - Walderode.

 


Dlaskův statek

3 km od Turnova se nachází Dlaskův statek - typická a vzácně dochovaná ukázka formy pojizerského domu.
Je to bývalá svobodnická usedlost a rychta byla postavena v malebném údolí řeky Jizery v roce 1716.
Dlaskův state tvoří samostatnou urbanistickou jednotku, obklopenou trámcovou hradbou se dvěma branami, horní zděnou s dřevěnou zvoničkou.

Ješted

Areál je nositelem 4 hvězdiček a patří mezi přední horská střediska v zemi. Z Liberce lze tramvají stejně dobře dojet jak na do Ještědských hor.
SKIAREÁL má velmi dobré silniční spojení s Prahou a rovněž s městy v Německu.
Od Turnova je Liberec vzdálený 26 km.

Malá Skála

Malá Skála je obec a má jen něco málo přes tisíc obyvatel. Přesto nabízí dost možností, jak zde strávit volný čas, a to díky své poloze na okraji Chráněné krajinné oblasti Český ráj.
Procházku do pískovcových skal byste neměli vynechat.
Za návštěvu stojí i Boučkův statek v obci.
I pro nadšence adrenalinového sportu se zde najde něco, k dispozici je lanové centrum v areálu Žluté plovárny, kde se půjčují i lodě a kola.
Malá Skála je ve vzálenosti od Turnova 10,6 km.Je to jen málo z toho co okolí krásného Turnova nabízí. Těšíme se na vaši návštěvu.optimalizace PageRank.cz